Przywitanie – Tomasz Sztreker
Otwarcie
Przywitanie – Tomasz Sztreker
Otwarcie
Prawnik, analityk gospodarczy, publicysta ekonomiczny, specjalista z zakresu finansów i prawa finansowego, bankowości, makroekonomii.
Ekspert i Doradca Sejmowych Komisji Śledczych: d/s Prywatyzacji PZU oraz Komisji do spraw prywatyzacji banków.
Nieugięty krytyk procesu prywatyzacji systemu bankowego w Polsce.
Pracownik Naukowy i Wykładowca Wydz. Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Ekonomiczno-Informatycznej.
Publicysta Ekonomiczny, autor licznych opinii i ekspertyz dotyczących procesów gospodarczych i przekształceń własnościowych.
Główny Ekonomista SKOK.
Posiadacz czarnego pasa w judo.
Teolog moralista, profesor zwyczajny doktor habilitowany nauk teologicznych, profesor Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu Laterańskiego w Rzymie. W latach 1999-2005 rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku, w latach 2006-2013 przewodniczący Stowarzyszenia Teologów Moralistów, od 2013 roku przewodniczący Sekcji Dialogu Towarzystwa Naukowego Płockiego. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (2004), Wielkim Orderem Świętego Zygmunta (2007), Medalem Komisji Edukacji Narodowej (2009).
Strateg biznesu, konsultant, wdrożeniowiec. Orędownik biznesu z wartościami. Specjalizacja: przywództwo, podnoszenie globalnej produktywności organizacji.
Pierwsze doświadczenia biznesowe zdobywał w rodzinnej firmie produkcyjnej, odpowiadając za różne obszary zarządzania przedsiębiorstwem oraz przechodząc przez różne szczeble organizacyjne – od najniższego począwszy.
Zawodowo pomaga przedsiębiorcom zwiększać skalę i efektywność generowania zysków tworząc spójne strategie, optymalizując procesy i budując zgrane zespoły. W ramach działalności społecznej pomaga młodzieży w odkrywaniu i rozwijaniu talentów. Prywatnie pasjonat natury, muzyki oraz czarnej kawy.
Tomasz Kowalczyk pełni funkcję Partnera Zarządzającego HardGamma Ventures, jednego z pionierów polskiego rynku startupowego. Odpowiada za rozwój młodych spółek z portfela inwestycyjnego HGV a także zarządza przebiegiem programu akceleracyjnego Gammarebels powered by Poczta Polska, realizowanego dodatkowo we współpracy z Bankiem Pocztowym i finansowanego w ramach programu Start in Poland.
W okresie poprzedzającym zaangażowanie w HardGamma Ventures wspierał polskie spółki w budowaniu przez nie potencjału innowacyjnego działając w zespołach największych firm doradczych.
Uczestnik i panelista podczas czołowych polskich i międzynarodowych konferencji startupowych takich jak Kongres 590, Infoshare, Impact, WebSummit oraz Intel Capital.
Poseł na Sejm VIII kadencji. Członek Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. Przed podjęciem pracy poselskiej radna powiatu pilskiego i kierownik Biura Powiatowego Wielkopolskiego Oddziału Regionalnego ARiMR. W 2009 r. na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza obroniła tytuł magistra politologi. Następnie ukończyła studia podyplomowe Służba Zagraniczna i Międzynarodowa, Public Relations i MPA.
Z Pocztą Polską związany od 2003 r. Od początku pracował w komórkach organizacyjnych – regionalnych i centralnych – odpowiedzialnych za sprzedaż. Pełnił funkcje kierownika okręgowego działu organizacyjnego oraz regionalnego działu koordynacji sprzedaży, a także zastępcy dyrektora ds. sieci i operacji. Zdobył doświadczenie na stanowisku zastępcy dyrektora ds. sprzedaży oraz dyrektora oddziału rejonowego i regionalnego. Był doradcą zarządu, a ostatnio pracował na stanowisku dyrektora zarządzającego sprzedażą w Segmencie Klienta Detalicznego w Pionie Sprzedaży.
Wiesław Włodek był wieloletnim pracownik struktur państwowych, w których pełnił funkcje dyrektorskie m.in. w Urzędzie Regulacji Telekomunikacji i Poczty, Urzędzie Regulacji Telekomunikacji oraz w Państwowej Inspekcji Telekomunikacyjnej i Pocztowej.
Jest absolwentem Wydziału Matematyczno-Fizycznego na Politechnice Śląskiej w Gliwicach. Ukończył także studia podyplomowe z zakresu zagadnień legislacyjnych na Uniwersytecie Warszawskim, wyceny nieruchomości na Politechnice Warszawskiej, zarządzania strategicznego w podmiotach łączności na Uniwersytecie Szczecińskim oraz psychologii w zarządzaniu w Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.
Interesuje się nowymi rozwiązaniami teleinformatycznymi, marketingiem, transportem i logistyką. Jego pasjami są fonotelistyka i filatelistyka. W wolnych chwilach lubi czytać literaturę fachową. Chętnie gra w gry zespołowe, uprawia narciarstwo i tenis stołowy.
Justyna Bielecka – od 1996 roku wraz ze swoim mężem Jerzym Bieleckim prowadzi firmę JB Multimedia, która działa w branży handlowej i usługowej IT, budowlanej oraz odzieżowej. To przedsiębiorstwo założone przed 21 laty obecnie stanowi miejsce pracy dla ponad 120 osób i jest liderem na rynku IT i rozwiązań informatycznych we wschodniej Polsce i znaczącym w Europie. Prywatnie szczęśliwa małżonka i matka czwórki dzieci.
O FIRMIE:
Firma JB Multimedia istnieje od 20 lat. Siedziba firmy przy ulicy Brzeskiej 107a jest miejscem przyjaznym i komfortowym zarówno dla Klientów, jak również dla osób tam pracujących. Są to osoby z pasją i wiedzą, dzięki czemu skutecznie i profesjonalnie pomagają dobrać optymalny sprzęt i wdrożyć nowoczesne i innowacyjne technologie.
Jej działalność obejmuje kilka obszarów. Przez 21 lat działalności firma wykształciła następujące marki: JB Multimedia.pl, JB Budowa, JBM.pl, Na lepsze.pl, I przy okazji.pl
Salony sprzedaży doradzają i dobierają optymalny sprzęt IT i rozwiązania informatyczne. Klienci to zarówno osoby indywidualne, jak również biznesowi i instytucjonalni.
Systematyczny rozwój i towarzyszące mu poszerzanie oferty produktowej sprawiły, że JB Multimedia jest liderem na rynku IT i rozwiązań informatycznych we wschodniej Polsce.
Właściciele firmy to ludzie hojni, o szczodrych sercach i otwartych umysłach, dlatego wspierają lokalne inicjatywy i przedsięwzięcia, które czynią nasz region atrakcyjnym, kulturalnym i rozwijającym się.
Przedsiębiorca, właściciel Zakładów Przetwórstwa Mięsnego „Karol”, w której zatrudnia ponad 400 osób, przewodniczący jury konkursu „Podlasie ma biznes”.
PREZES ZWIĄZKU PRZEDSIĘBIORCÓW I PRACODAWCÓW. W latach 80-tych podziemny wydawca i konspirator, odznaczony przez Prezydenta Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Autor licznych artykułów dotyczących Polski, publikowanych w prasie podziemnej oraz na Zachodzie. W latach 1989-1996 przebywał w USA, gdzie był m.in. redaktorem naczelnym polonijnego Dziennika Chicagowskiego, Kuriera, a następnie pracował w agencji marketingowej. Po powrocie do Polski został dyrektorem sprzedaży Radia RMF FM a następnie przedsiębiorcą. Doświadczenia zebrane w trakcie kilkunastu lat prowadzenia różnych firm zadecydowały o powołaniu Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, którym kieruje od 5 lat.
Radca Prawny, Współwłaściciel jednej z największych kancelarii w woj. kujawsko-pomorskim
Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, radca prawny (od 2004 r.), parter zarządzający w kancelarii Kinder Kruszkowski Gierat Radcowie Prawni Spółka Partnerska w Toruniu (10-te miejsce w woj. kujawsko-pomorskim wg rankingu kancelarii prawniczych opublikowanego w Rzeczpospolitej z dnia 21.04.2017 r.), absolwent Course/Diploma in An Introduction to English Law and the Law of the European Union organizowanym przez Uniwersytet w Cambridge, Przewodniczący Rady Nadzorczej Kujawsko -Pomorskiego Towarzystwa Kulturalno Oświatowego w Toruniu.
13 najbogatszy Polak wg Forbes 2013 r.
Działalność gospodarczą rozpoczął w 1991 r. jako założyciel, istniejącego do dziś centrum ogrodniczego. Z zamiłowania jest ogrodnikiem. Poza ogrodnictwem interesuje się fotografią, pisze także wiersze.
Pieniądze – zarówno w działalności biznesowej jak i społecznej – są dla Krzysztofa jedynie narzędziem do osiągania celów. Angażuje się on w działalność licznych fundacji i organizacji charytatywnych. Z jego inicjatywy powstało Stowarzyszenie „Chcemy Pomóc”, jest członkiem „OBDS” – od biznesu do służby.
Adwokat, Prezes Zarządu Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, współwłaściciel kancelarii Parchimowicz & Kwaśniewski. Zawodowo zainteresowany problematyką ochrony jednostek i inicjatyw obywatelskich przed arbitralną interwencją aparatu Państwa naruszającą ich konstytucyjne prawa i wolności. Mianowany przez Ministerstwo Sprawiedliwości na członka Rady Społecznej ds. wdrażania Strategii Modernizacji Przestrzeni Sprawiedliwości w Polsce oraz na członka Zespołu ds. ochrony autonomii rodziny i życia rodzinnego. Członek grupy roboczej ds. reformy prawa w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie utworzonej przy Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Maciej Lisowski – działacz społeczny, dziennikarz, publicysta. Twórca i dyrektor Fundacji LEX NOSTRA, zajmującej się pomocą dla osób poszkodowanych przez system prawny oraz edukacją prawną obywateli. Dyrektor i współwłaściciel firmy prawniczej, wiceprezes Stowarzyszenia Liga Konsumentów Energii, członek – założyciel Spółdzielni „Świetlik – reaktywacja”, Dyrektor Fundacji Naprawy Państwa Polskiego, Prokurent w Fundacji Współpracy Polska – Iran „Salamati”. Asystent społeczny Posła na Sejm RP Kornela Morawieckiego. Od 1992 roku aktywny przedsiębiorca. W latach dziewięćdziesiątych właściciel firmy komputerowej oraz zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Psychologia w Teatrze Życia”. W przeszłości dyrektor Ośrodka Badawczo-Rozwojowego, firmy konsultingowej i jednego z największych wydawnictw w Polsce, autor i współautor książek oraz publikacji prasowych. Ekspert i komentator w wielu programach radiowych i telewizyjnych mediów publicznych i komercyjnych. Odznaczony państwowym Medalem „Pro Patria” oraz tytułem „Człowiek Wolności i Niepodległości”. W 2017 roku międzynarodowy obserwator w trakcie referendum niepodległościowego w Kurdystanie.
Teolog, edukator, publicysta. Organizator wielu projektów społecznych, edukacyjnych i naukowych. Przez kilka lat kierował działem odpowiedzialnym za administrację Stypendiów m. st. Warszawy im. Jana Pawła II, organizował szkoły letnie, warsztaty dla młodzieży oraz różnego rodzaju i wielkości projekty społeczne, jest autorem opracowań edukacyjnych dla młodzieży, głównie z zakresu nauczania Jana Pawła II oraz Solidarności. Organizator kilku wystaw o charakterze międzynarodowym. Współpracuje z Centrum Myśli Jana Pawła II, gdzie koordynuje projekty popularyzatorskie, naukowe i edukacyjne. Interesuje się teologią dogmatyczną, myślą społeczną Kościoła oraz historią Polski. Związany z radiem profeto.pl oraz Fundacją Wiara w Biznesie. Na co dzień pracuje w Narodowym Instytucie Dziedzictwa.
Wykładowca w Zakładzie Zarządzania Ryzykiem przy Instytucie Finansów Korporacji i Inwestycji w Szkole Głównej Handlowej. Profesor wizytujący w Northeastern Illinois University w Chicago i Pepperdine University w Los Angeles. W swojej karierze pełnił obowiązki Prezesa Zarządu Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, był wiceprezesem AIG Bank Polska, wiceprezesem Inteligo Bank, członkiem rady nadzorczej TU Europa. Brał udział w pracach European Banking Industry Committee (EBIC). Był członkiem grupy ekspertów Mortgage Funding Expert Group (MFEG) przy Komisji Europejskiej. Ekspert w Biurze Analiz Sejmowych i praktyki gospodarczej. W 2013 r. został powołany na członka Komitetu Naukowego GPW. Od 2016 r. jest ekspertem prezydenckiego zespołu do spraw rozwiązywania problemu kredytów „frankowych”.
Prezes Polskiej Akademii Biznesu, absolwent Szkoły Głównej Handlowej oraz Akademii Teatralnej w Warszawie. Jest autorem artykułów z dziedziny biznesu i rozwoju osobistego. Pracował w TVN CNBC, I Programie Polskiego Radia, a także Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Teatrze Narodowym. Był producentem teatralnym. Ma za sobą kilka tysięcy godzin pracy jako trener, ponad trzysta godzin jako coach oraz około 100 przeprowadzonych konsultingów biznesowych. Organizator wielu konferencji biznesowych. Współtworzy audycję na temat etyki biznesu w Radio Plus. Interesuje się połączeniem nauki i religii oraz teatrem.
W 2004 roku ukończył studia magisterskie na kierunku Finanse i Bankowość ze specjalizacją Inwestycje kapitałowe w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania im. L. Koźmińskiego w Warszawie. Jest absolwentem The Executive Training Programme (stypendium Komisji Europejskiej) w SDA Bocconi School of Management in Milan, The School of Oriental and AfricanStudiesUniversity of London, SCIENCES PO Paris oraz WasedaUniversityTokyo Japan. Zaraz po studiach rozpoczął pracę jako specjalista ds. finansowych w POL-MOT Holding S.A., a po roku został dyrektorem wykonawczym, a potem także członkiem zarządu w spółce Ital-Mot, należącej do grupy POL-MOT.
W latach 2008-2009 był dyrektorem ekonomiczno-finansowym w produkującej maszyny rolnicze spółce POL-MOT Warfama, a w roku 2009 został jej wiceprezesem. Od 2009 roku zasiada w radzie nadzorczej spółki Bioenergia Invest, która instaluje w całej Polsce wytwórnie ekologicznego paliwa ze słomy, zapewniając jednocześnie producentom takiej biomasy wieloletnie kontrakty sprzedażowe. W 2013 roku objął stanowisko prezesa zarządu URSUS S.A. i kieruje tą spółką do dziś.
Wiceminister rozwoju. Od 2003 r. był zatrudniony w Najwyższej Izbie Kontroli. Od 2006 r. pracował w Ministerstwie Finansów w Departamencie Kontroli Skarbowej w Wydziale Kontroli Gospodarowania Mieniem Skarbu Państwa na stanowiskach najpierw głównego specjalisty, a od 2007 r. na stanowisku naczelnika wydziału. Od 2008 r. był zatrudniony w Ministerstwie Gospodarki w Sekretariacie Ministra na stanowisku najpierw naczelnika wydziału ds. eksperckich i koordynującego pion obsługi dokumentacji, a od 2009 r. na stanowisku zastępcy dyrektora nadzorującego pracę wydziałów prawa gospodarczego i finansowego oraz samodzielne stanowiska ds. eksperckich. Od lutego 2012 r. do grudnia 2015 r. podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki.